خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی
Tobacco
خرید یخچال ال جی
فلنج
آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی و فیزیكی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 27 دی 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : کامران | بازدید : <-PostHit->
آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی و فیزیكی

آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی و فیزیكی

دانلود آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی    و فیزیكی

آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی    و فیزیكی
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 17 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16

بخشهایی از متن:

اطلاعات اولیه

مس (Cu) از فلزات واسطه در جدول تناوبی به حساب می آید. مس در ترکیبات خود ، دارای عدد اکسایش 1+ است. افزون بر این ، اتم مس تحت شرایط مناسبی با از دست دادن الکترونهای خود ، عددهای اکسایش 2+ و 3+ هم بدست آورد. در هر حال ، مس در مهمترین ترکیبهای خود ، عدد اکسایش 2+ دارد.

شیمی مس

مس فلزی است نسبتا نرم و قرمز رنگ. و می توان آنرا به صورت ورق و مفتول در آورد. رسانایی الکتریکی و گرمایی آن زیاد است و از نظر رسانایی الکتریکی ، بعد از نقره قرار دارد. (رسانایی الکتریکی نقره از تمام فلزها بیشتراست). سطح مس در هوای مرطوب از یک لایه کربنات بازی سبز رنگ پوشیده می شود.
لایه کربنات بازی سبز 2Cu+O2+Co2+H2O = Cu(OH)2.CuCo3

...

از مهم‌ترین حوادث تاریخی تعیین‌كننده در مسیر تكامل دانش بشر در زمینه‌ی استفاده از مس، كشف چگونگی تولید آلیاژ برنز می‌باشد.اكتشافات باستان‌شناسی نشان می‌دهد كه در ایران از هزاره‌ی پنجم پیش از میلاد، استفاده از مس رونق داشته است. اشیای مفرغی به دست آمده از هزاره‌های بعد، گویای پیشرفت استفاده از مس می‌باشد.
وجود مس به صورت طبیعی و ویژگی مطلوب سهولت شكل‌پذیری یا چكش‌خواری این فلز با ابزار ابتدائی كه امكان ساخت ابزار صنعتی، زیور‌آلات، لوله و مخازن آب، سكه، شمشیر، مجسمه و مانند آن را در دوران باستان فراهم می‌نمود، این فلز را به صورت مهم‌ترین ماده در توسعه‌ی تمدن بشر درآورد. مدارك موجود نشان می‌دهد، تا اواخر سال‌های 1800 میلادی كاربرد مس به‌طور نسبی محدود بوده است. با اختراع داینامو، تلگراف، تلفن، برق و خطوط انتقال نیرو در اواخر قرن نوزدهم، سیم به یك محصول نهایی بسیار با اهمیت تبدیل شد و فلز مس به عنوان یك هادی صنعتی مهم از توجه بسیار برخوردار شد (www.icsg.org).اكتشافات و اختراعات مرتبط با برق و مغناطیس در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم كه توسط دانشمندانی چون آمپر، فارادی و اهم صورت گرفت، و محصولات ساخته شده از مس به آغاز انقلاب صنعتی و سوق‌دادن مس به عصری جدید كمك كرد (www.icsg.org).
از اواخر قرن نوزدهم در اثر ارتباطی كه فلز مس با الكتریسته پیدا نمود، هم كاربرد این فلز از تنوع بسیار برخوردار گردید و هم به‌دلیل ارتباط مصرف الكتریسته با سطح زندگی مقدار مصرف مس به یكی از شاخص‌های تعیین سطح زندگی در جوامع مختلف جهان مبدل شد. اگرچه در قرن اخیر مس، به عنوان دومین فلز پرمصرف، پس از فولاد، مكان خود را به فلز آلومینیم واگذار نموده و به سومین فلز تنزل یافته است، با این وجود مس و آلیاژهای آن در بسیاری از كاربردهایی كه طی دورانی طولانی، شاخص آن‌ها است، كماكان بی‌رقیب مانده است.
 

منبع دارد.

دانلود آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی    و فیزیكیادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
آشنایی با فلز مس،خواص مكانیكی، شیمیایی و فیزیكی ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->