خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
طراحی لوگو
آموزش زبان انگلیسی
کولرگازی
Tobacco
خرید یخچال ال جی
فلنج
مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 27 دی 1396 | <-PostTime-> | نویسنده : کامران | بازدید : <-PostHit->
مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین

مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین

دانلود مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین

مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 32 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 39

بخشهایی از متن:

چکیده :

شناسایی از طریق امواج رادیوئی(RFID ) یکی از نویدبخش ترین پیشرفته ترین تکنولوژی های منتشر شده در سال های اخیر است . مقالات ، مجلات ، برنامه های تلویزیونی و بررسی های تحلیلگران مختلف مرتبا مزایای بالقوه استفاده از RFID را به دنیا یادآوری می کنند .

کالاهای فاسد شدنی و با عمرکوتاه و به خصوص مواد غذایی مواردی هستند که بیشترین مشکلات و چالش ها را برای مدیریت زنجیره تامین ایجاد می کنند . این چالش ها عمدتا به علت تنوع در تعداد کالاها , نیازهای خاص برای ردیابی و پیگیری جریان کالا در طی زنجیره تامین ، عمر کم محصولات ، نیاز به کنترل دما در زنجیره تامین و حجم بالای کالایی است که با آن سروکار داریم .استفاده از سیستم RFID  یکی از بهترین راه حل های ممکن است که به مدیریت زنجیره تامین درحل مشکلات  لجستیکی کالاهای فاسد شدنی کمکهای فراوانی خواهد کرد .

این مقاله در خصوص پتانسیل استفاده از تکنولوژی RFID   برای افزایش بهره وری در زنجیره تامین مواد غذایی است . همچنین در این مقاله تاثیرات بالقوه  RFID برروی اجزای مختلف شرکت کننده در زنجیره تامین بررسی خواهد شد و در انتها به این نتیجه می رسیم که اگر RFID همراه با کانتینرهای قابل بازیابی مورد استفاده قرار گیرد، سرمایه گذاری برروی آن می تواند مزایای عملیاتی بسیاری را به دنبال داشته باشد .

...

مزایای استفاده از RFID در مقابل بارکد :

ü   قدرت قابل توجه RFID  دراین است که بر خلاف بارکدها که برای خواندن آنها حتما لازم است بارکد خوان در مقابل برچسب ها و در یک مسیر دید مستقیم قرار بگیرد (که این مساله حتی ممکن است چند ثانیه زمان برای خواندن تنها یک بارکد مصرف کند )، برای خواندن تگ های RFID  نیازیبه وجود یک مسیر دید مستقیم بین تگ ها و تگ خوان نیست  و سیگنال ها می توانند حتی از مواد مختلف (مواد غیر فلزی) عبور کرده و توسط دستگاه تگ خوان خوانده شوند . این مساله سرعت عملیات را بسیار بالا می برد که یکی از علل عمده ی موفقیت RFID  به شمار می رود .

ü      نکته دوم اینکه تگ های RFID از مسافت بسیار دورتری قابل خواندن هستند و عملا لازم نیست که حتما تگ و تگ خوان در نزدیکی هم قرار گرفته باشند .

ü   ویژگی دیگری که موجب استقبال مدیریان زنجیره تامین  مواد غذایی از RFID شده  این است که  تعداد بایت های موجود برای ذخیره­سازی اطلاعات در RFID بسیار بیشتر از بارکد است.

...

گذشته از این اهداف بلند مدت ، موضوع اصلی امروز این است که چگونه استانداردی سراسری برای آنانی که آمادگی پذیرش این تکنولوژی را دارند فراهم شود . پاسخ این نکته هم در یافتن استانداردی مشتق شده از RFID است که برروی وسیله ای که هرکسی بتواند از آن استفاده کند قابل نمایش باشد . استانداردهایی چون Electronic Product Code (EPC)    ، در حال حاضر در مرحله تست هستند و به کمپانی ها این اجاره را خواهند داد که اطلاعات را به اشتراک بگذارند و در نتیجه زنجیره تامین را سرعت بخشیده  و خطاها را کاهش دهند .

 

منبع دارد.

دانلود مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمینادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله نقش (RFID ) در زنجیره تأمین ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->