خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه سوکر استار ارزان
دانلود زیرنویس فارسی
رزرو آنلاين هتل خارجي
بسکتبال
فلنج
مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS
<-BloTitle->
<-BloText->

عضویت در سایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
ادرس سایت یا وبلاگ : http://
سال تولد:
جنسیت :
وضعیت تاهل :
کشور : (کشور محل سکونت)
شهر :
آیدی یاهو :
کد امنیتی : *

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
<-TalarTitle-> <-TalarSub-> <-TalarHit-> <-Talarwriter->

تاريخ : 5 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : کامران | بازدید : <-PostHit->
مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS

مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS

دانلود مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS

مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS
دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 11 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16

مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS

ITS چیست؟

ایجاد سیستمهای هوشمند حمل و نقل ITS‌ یك زیرساخت مطلوب و مناسب جهت تحقق و دستیابی به اهداف متخصصین فراهم شده است.مدیریت و برنامه ریزی دقیق و كارآمد در حمل و نقل و ترافیك ، استفاده بهینه از منابع، كاهش صدمات و افزایش ایمنی و آرامش، كاهش هزینه و اثرات نامطلوب زیست محیطی، ‌كاهش مصرف انرژی و تأخیرهای ناخواسته در طول سفر و در نهایت جلب رضایت مسافرین و روانسازی جریان ترافیك و حمل و نقل، ‌همواره از مقاصد ومطلوبهای برنامه ریزان حمل و نقل در استفاده از ITS برشمرده می‌شوند.

مفهوم ITS

حمل و نقل و جابجائی كالا و مسافر، بعنوان یكی از اساسی ترین نیازهای بشر، همواره به عنوان شاخصی مطرح بسیار مهم در برنامه‌ریزی‌های كلان هر جامعه، ‌مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

درعصری كه به آن ”عصر انفجار اطلاعات“ اطلاق می‌گردد، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان ابزاری كارآمد برای متخصصین رشته های گوناگون، موجبات تسهیل و تسریع ارائه خدمات را فراهم نموده است.

در همین راستا، مهندسین حمل و نقل نیز سعی بر آن داشته‌اند تا از فن‌آوری اطلاعات (IT )بعنوان راهكاری مناسب درجهت از میان برداشتن معضلات اساسی مدیریت ترافیك بهره‌ جسته‌ و مشكلات آنرا به حداقل ممكن كاهش دهند و در این مقاله سعی بر آن است تا اندكی از كاربرد‌های IT در حمل و نقل تشریح شود.

 در سالهای اخیر، جوامع پیشرفته با بهره جوئی از امکاناتی که امروزه بعنوان ره آوردهای IT شناخته میشوند، با ایجاد سیستمهای هوشمند حمل و نقل یا ITS‌ یك زیرساخت مطلوب و مناسب جهت تحقق و دستیابی به اهداف متخصصین فراهم شده است.

مدیریت و برنامه ریزی دقیق و كارآمد در حمل و نقل و ترافیك ، استفاده بهینه از منابع، كاهش صدمات و افزایش ایمنی و آرامش، كاهش هزینه و اثرات نامطلوب زیست محیطی، ‌كاهش مصرف انرژی و تأخیرهای ناخواسته در طول سفر و در نهایت جلب رضایت مسافرین و روانسازی جریان ترافیك و حمل و نقل، ‌همواره از مقاصد ومطلوبهای برنامه ریزان حمل و نقل در استفاده از ITS برشمرده می‌شوند.

در همین راستا میتوان بصورت دقیقتر ،‌مهمترین عملكردهای ITS را چنین برشمرد :

- مدیریت و بهینه سازی جریان ترافیك و روانسازی حركت

- مدیریت و كنترل حوادث

- مدیریت و پشتیبانی وسائل نقلیه امدادی

- مدیریت اخذ الكترونیكی عوارض , هزینه پاركینگ , خرید و رزرواسیون بلیط و...

- مانیتورینگ و كنترل حمل و نقل سنگین

- مدیریت و ناوبری پیشرفته

- مدیریت حمل و نقل عمومی

- مدیریت و پشتیبانی عابر پیاده و ...

روشن است که هر یك از موارد مذكور بدون بهره جوئی از ره‌آوردهای IT قابل دستیابی و انجام نبوده است. بطور مثال كنترل و برنامه‌ریزی چراغهای راهنمائی در داخل شهرها بعنوان یك مسئله مهم از مقوله مدیریت و بهینه سازی جریان ترافیك و روانسازی آن , همواره مطرح می باشد. بصورت خلاصه نحوه عملكرد این سیستم را می‌توان بدین شرح توصیف نمود كه حجم و میزان تراكم خودروها توسط حسگرهای گوناگونی كه در زیر سطح جاده و یا در حواشی آن نصب شده‌اند ، سنجیده شده و جهت پردازش و اخذ تصمیم، توسط ابزارهای ارتباطی همچون فیبر نوری یا بصورت wireless، به مراكز كنترل مركزی ارسال می‌گردد و در آنجا بر اساس اصول و محاسبات مدیریت ترافیك و فاز بندی چراغها، توسط نرم افزارهای مفید با در نظر گرفتن شرایط متفاوت و مطروح، زمان بهینه توقف پشت چراغ و یا حركت در حالت سبز، پردازش و دستورات لازم به دستگاههای كنترل كننده چراغها ارسال می‌گردد.

دانلود مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITSادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله سیستم هوشمند حمل و نقل ITS ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


<-BloTitle->
<-BloText->